Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomoc w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, zastosowanie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy intencja pogadać o niektórych wspólnych zastosowań oraz rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, iżby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, kiedy zalążek światła jest jednorodne, owo jest legendarny w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże doniosłość w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśli chodzi o projektowanie oraz oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, atoli daje zdanie na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą pomóc w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest moc mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą przynieść ulgę w pomiarze jednorodności koloru oraz skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tej chwili parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od momentu rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego grunt jest, by wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten kategoria urządzenia posiada stałą oś poziomą natomiast ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten wariant jest wyposażony w stałą ośka pionową tudzież dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, by pamiętać http://www.bronicki.pl, że w podobny sposób model A kiedy oraz model B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten klasa jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii tudzież poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten rodzaj charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, iż rodzaj C jest wzięty jako struktury jednokolumnowe. Ten typ struktury jest utworzony, jak zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl kwestia biorąc, ten rodzaj jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe tudzież świecenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był streszczony opis zastosowań i typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ów towar pomoże Ci otrzymać w dużej mierze lepsze pojęcie tych jednostek.

Related Posts