Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, który został spełniony na technologii Blockchain zaś chyba został uruchomiony w 2009 roku przy użyciu tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych natomiast uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów prawdopodobnie utrzymywać się wydobytych. Inne najbardziej popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic a twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie a starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, iż pańszczyzna raptem spadła w dół, kiedy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ bazar kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, bowiem nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, albowiem jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem natomiast zdominuje wszystkie waluty, takie podczas gdy USD, EUR, INR natomiast ASD w przyszłości http://www.borejko.pl i stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego należałoby i dlaczego nie pożądane byłoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, oraz w następnej kolejności mniej więcej 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem tudzież którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – w następstwie tego użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, tak aby przenieść kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, tak aby ronić finanse spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na wielce bezpiecznej technologii blockchain tudzież nieomalże zerowe szanse na włamanie tudzież złodziejstwo kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawsze wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na prędki zarobek, a następnie pada ofiarą szumu bańki oraz traci swoje pieniądze. Lepiej jest, żeby użytkownicy przeprowadzili wiele badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze prawidłowo jest ulokować swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zamian jednej, albowiem zauważono, że nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśliby inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, natomiast reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w dalszym ciągu dominuje na rynku kryptowalut, toż jego uczestnictwo ni stąd ni zowąd spadł spośród 90% do 38%, a Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple nieoczekiwanie wzrosły a przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl non stop dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż nie jest jedyną kryptowalutą, którą trzeba zastanowić się podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz zanieść u dołu uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie tudzież kiedy wierzyć kryptowaluty?

Podczas podczas gdy kilka lat temu nie było swobodnie kupować kryptowaluty, toż w tym momencie użytkownicy mają krocie dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwie główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka natomiast Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą brać za dobrą monetę a wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin spośród portfela tylko, natomiast nie od innej osoby. Istniała różność w cenie kupna tudzież sprzedaży, natomiast użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę w ciągu wykonanie transakcji.

W 2017 roku pomysłowość Cryptocurrency wzrósł ogromnie, tudzież porto Bitcoin wzrosła spontanicznie, szczególnie w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników aż do poszukiwania alternatyw Bitcoin natomiast przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax zaś Zebpay to dwójka główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – kto zajmował się ale wręcz Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na rozwój spośród innymi altcoinami, i nawet zmusiło Unocoin zaś innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna z wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami zaś blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, ażeby mogli zajmować się handlem wieloma kryptowalutami z wyjątkiem handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica między obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie i sprzedaż nic bardziej błędnego Bitcoinów, na przestrzeni podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież jeśli pasuje płeć piękna do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się w ciągu pomocą adresu poczta elektroniczna oraz podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, wolno rozpocząć wymiana handlowa monetami ich wyboru.

Related Posts