Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek natomiast zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje sporo kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wytwórczość odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami natomiast recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… spis ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero w ostatnim czasie (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze środowisko natomiast próbować ocenić wpływ człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są stale w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, tak aby ograniczyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów zaś zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego podobnie produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, kto być może http://www.zuchowicz.eu zamienić różne niezrównoważone tudzież kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne nuże od jakiegoś czasu, od lat 50. ubiegłego wieku, a atletyczny się tanie natomiast przyjazne w celu środowiska.

Obecnie karton jest wykorzystywana w wielu branżach, od czasu opakowań po budownictwo, i jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości natomiast integralności strukturalnej, tudzież plus umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem gwoli przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – być może istnieć apiać wykorzystana bądź poddana recyklingowi w relacje od czasu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość zaś brak elastyczności – zdolność aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, aby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie i przemysłowych operacjach nawijania. W związki od czasu zastosowania a funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie tudzież tuby mogą istnieć zaprojektowane tak, ażeby otrzymać http://www.kacperek.eu konieczny rozmiar, wytrzymałość tudzież spójność w celu wielu zastosowań przemysłowych oraz budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku używanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo z faktu, że hart papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego zastosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, na skutek niesłychanie wydajnej a pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy w tym momencie w stanie sporządzać tekturowe tuby, które są chcący zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność a wytrzymałość strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują w tej chwili szerokie http://www.wyroba.eu aplikowanie w projektowaniu tymczasowych bądź półtrwałych konstrukcji, takich kiedy przestrzenie wystawiennicze zaś rozrywkowe, domy, schroniska, oraz nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od momentu lat 50-tych XX wieku, po największej części do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są także tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów a podobnych konstrukcji.

Chociaż w tej chwili dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu tudzież zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów zaś rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co może zapewnić budowę tanich natomiast zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie zaspokoić światowe potrzeba posiadania na tanie usługi budowlane mieszkaniowe zaś konstrukcje.

Related Posts