Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek i zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje moc kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna praca odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami oraz recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu przygoda w BBC News… katalog ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnio (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze środowisko tudzież próbować zdawać sobie sprawę waga człowieka oraz jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są bez ustanku w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, ażeby zredukować nasze problemy, „recykling naszych odpadów i zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego również produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, jaki prawdopodobnie http://www.zuchowicz.eu dać w zamian różne niezrównoważone zaś kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tej chwili odkąd jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, zaś barczysty się tanie tudzież przyjazne gwoli środowiska.

Obecnie karton jest wykorzystywana w wielu branżach, od momentu opakowań po budownictwo, a jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości oraz integralności strukturalnej, a plus umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – prawdopodobnie egzystować apiać wykorzystana albo poddana recyklingowi w zależności od czasu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość zaś brak elastyczności – zręczność aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, by nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie i przemysłowych operacjach nawijania. W relacje odkąd zastosowania oraz funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie i tuby mogą znajdować się zaprojektowane tak, aby uzyskać http://www.kacperek.eu żądany rozmiar, wigor i jedność w celu wielu zastosowań przemysłowych tudzież budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku używanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż moc papieru ulega pogorszeniu pod spodem wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego aplikowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, na skutek ogromnie wydajnej oraz pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie przetwarzać tekturowe tuby, które są umyślnie zabezpieczone nim przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na eksploatacja tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność a potęga strukturalną, które spełniają wymagania a pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują obecnie szerokie http://www.wyroba.eu stosowanie w projektowaniu tymczasowych względnie półtrwałych konstrukcji, takich gdy przestrzenie wystawiennicze oraz rozrywkowe, domy, schroniska, i nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym odkąd lat 50-tych XX wieku, głównie do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są również tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów oraz podobnych konstrukcji.

Chociaż w tej chwili dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na alternatywa ich recyklingu i zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów zaś rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie dać możliwość budowę tanich natomiast zrównoważonych konstrukcji. Może to potencjalnie dogodzić światowe potrzeba posiadania na tanie usługi budowlane mieszkaniowe i konstrukcje.

Related Posts