Ważne rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe kwatera w swoim przedziale cenowym i jesteś gotowy do przeprowadzki. Ale przedtem spakujesz swoje torby natomiast pudełka zaś załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał uczynić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest jak gonienie za pomocą listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz z wykorzystaniem mieszkanie z właścicielem ewentualnie agentem wynajmu a ustalić, azaliż są jakieś problemy, które wymagają naprawy zanim wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy aż do sprawdzenia poprzednio przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, iż czujniki dymu oraz gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku oraz inne obszary pod spodem kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azali są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż każdy izba ma otwierane okno całkiem duże, aby można było przez nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest mapa ewakuacji pożarowej w budynku tudzież upewnij się, iż wiesz, dokąd się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki zaś gałki drzwiowe są bezpieczne oraz nie chwieją się i że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna natomiast drzwi, by upewnić się, że otwierają się a zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo także włość okazja, by sprawdzić, bądź nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się wokół toalet natomiast poniżej i dookoła każdego zlewu, iżby upewnić się, iż zero nie jest wilgotne lub nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się porządnie zaś iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę a zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi albo płytek.
Włącz prysznic, by stwierdzić przymus wody zaś temperaturę gorącej wody. Ważne jest, tak aby dowiedzieć się, czy dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, bądź też twoja człon ma http://www.herbut.eu swój własny. (To być może wywrzeć wpływ na odmiana prysznica, który będziesz proch rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, tak aby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj everyman palnik oraz piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, system klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, prawidłowo utrzymana zaś dostępna lecz wciąż gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak nadajnik ewentualnie zegar, tak aby wypróbować gniazdka.
Wyłącz tudzież włącz wszystkie wyłączniki ścienne, żeby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Posts