Wskazówki, gdy hamować kradzieży tożsamości

Jest owo rodzaj przestępstwa, w którym ręce do pracy wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe i obawy związane z duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To może przyczynić się poważne kłopoty dla Ciebie natomiast gwoli Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w największym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, bowiem 7+ milionów ludzi w Ameryka padlina ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna niedbalstwo prawdopodobnie narazić Cię na perypetia finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione na dole dla lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, tak aby chronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy oraz w najwyższym stopniu zaufanych a wiarygodnych informacji, iżby powstrzymać kradzieży tożsamości w tej okolicy specjalnie w tym blogu.
Zapobiegać nim kradzieżą tożsamości
Aby udaremniać kradzieży tożsamości w dole znajdują się kluczowe punkty, które należy rozważyć, aby powstrzymać włamaniu indywidualności.
– Zachowaj osobisty SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty niedaleko sobie dzięki zupełny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na nieco dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków tudzież sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się z organami udostępniającymi, jeżeli są one opóźnione niż zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową zaś inne ustawienia zabezpieczeń, podczas gdy korzystasz spośród publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie VPN, gdyż dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, gdyby masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny abstrakt bankowy a fakturę, aby uregulować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru z funkcją cięcia poprzecznego w celu domu, niszczarka papieru z funkcją cięcia paskowego zapewnia dolny stan bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła w celu swoich kont tudzież używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie tudzież jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się prosto z mostu spośród dostawcą usług zaś zamroź swoją kartę kredytową.
Warto stosować spośród niszczarki aż do papieru
Używanie niszczarki do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków natomiast innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, wiedza odpadki oraz mnogość innych rzeczy. Mogą one plus niszczyć płyty CD oraz DVD. Korzystanie spośród najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na odwołanie informacji z nośników tudzież rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, że nie mogą istnieć one na nowo złożone. Te maszyny można bez trudu nabywać w amazon.com spośród bezpłatną dostawą odkąd drzwi do drzwi i dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie jak twoje bio na profilach publicznych a rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, iż inni mogą ujrzeć swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe i inne. Nierozpoznane linki owo spam, zasoby siły roboczej używają tego, tak aby utrzymywać się dopuszczenie do Ciebie. Nie klikaj na nie, o ile ich nie rozpoznałeś.

Related Posts