Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z biegiem czasu, nastąpił każdorazowy awans w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa tudzież nawigacji. W związku z tym, prąd ten spowodował postępy wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza prokreacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został z początku określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami oraz przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości mrowie z jego wskaźników jest daleko lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą posiadać zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny a niewyrobiony rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania tudzież nasilenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury a http://www.karlinski.eu redukcja strat

3. Poprawa sprawności a obniżenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przysporzyć się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym brzemię jest silnik elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania zaś rozpędzania na przestrzeni procesu jazdy. Dlatego podobnie dar pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz urządzenie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik skończony z węglika krzemu. Dzieje się owszem dlatego, że artykuł ten ma niebywale niską rezystancję. Dlatego jest owo bardzo dobry wybór aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstość zaś temperatura.

Chodzi o to, iż materiał ten przypuszczalnie zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zredukowanie wagi a rozmiaru o ponad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu prawdopodobnie wspomóc być wyposażonym zalecany wpływ na konfigurację sieci a przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą istnieć stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami tudzież o wiele wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi coś koło tego 96%. Jeśli jakkolwiek zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmocnienie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą ulżyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie rozgłos urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są wysoko jaśniejsze natomiast przypadkiem słabnąć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 manto http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ten typ oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne oraz światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one pomóc w zmniejszeniu gnój i kosztów.

Related Posts